Jäsentapahtumat kesällä 2018

  • Ma 4.6. Akateemiset löylyt (Heinola)
  • Ti 5.6. Kirjallisuuspiiri (Kuopio)
  • Ke 6.6. Lounasleidit (Oulu)
  • Ke 6.6. Kesäretki Naantaliin (Salo)
  • To 7.6. Kevätretki Villa Kokkoseen (Helsinki)
  • To 14.6. Tutustuminen peruskorjattuun eduskuntataloon (Espoo-Kauniainen)
  • Pe 15.6. Risteily Perämerellä (Meri-Lappi)
  • Ti 7.8. Konsertti-ilta (Rauma)
  • Pe 17.8. Lukupiiri (Huittinen)
  • Ti 28.8. Luontoretki (Lappeenranta)
  • Ke 29.8. Uusien ilta (Helsinki)

Yhdistyksemme palaavat kesätauolta syyskuussa. Tervetuloa mukaan – viihdy, verkostoidu ja vaikuta!

Paikallisyhdistykset 2018

Espoon-Kauniaisten Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Armi Westin, armiwestin(a)gmail.com
Sihteeri ja viestintävastaava: FM Leena Hagman, leena.hagman(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FK Seija Vaajoensuu, seija.vaajoensuu(a)luukku.com
Kv-yhteyshenkilö: YTM Eija Laine, eijalaine100(a)gmail.com

www.ekanry.fi, EKANin Facebook-sivu ja Twitter

Heinolan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja tiedottaja: FM Merja Ojansivu, merja.ojansivu[a]gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: KTM Seija Kainulainen, seija.kainulainen[a]phnet.fi
Rahastonhoitaja: KTM Marja-Helena Tonteri, mape.tonteri(a)hotmail.com
Kv-yhteyshenkilö: PsM Anne Lehtokoski, anne.lehtokoski(a)gmail.com

Heinolan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Helsingfors r.f.
Ordförande: FM Chris Nyström, chris.nystrom(a)pp1.inet.fi
Sekreterare och informatör: PK Margaretha Wildtgrube, margaretha.wildtgrube(a)live.com
Registeransvarig och kassör: FM Christina Lindell, christina.lindell(a)iki.fi

www.kvinnligaakademikerihelsingfors.fi, föreningens Facebook-sida

Helsingin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Leea Paija, leea.paija(a)elisanet.fi
Sihteeri: FM, YTM Anna Kärkkäinen, anna.katri.karkkainen(a)gmail.com
Taloudenhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FM, VTL Seija Lehtonen, salli(at)elisanet.fi
Viestintävastaava: VTM Eija Kalliala, eija.kalliala(at)gmail.com
Asiamies (hallinto ja Norko-Turjan rahasto): VTM Satu Keiski-Toni, satu.keiski(a)gmail.com

www.helsinginakateemisetnaiset.fi, Helsingin yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter

Huittisten Seudun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: MMM Seija Suomela-Norri, seija.suomela-norri(a)winnova.fi
Sihteeri: HLL Mirja Hurri, mirja.hurri(a)hotmail.fi
Rahastonhoitaja ja rekisterivastaava: kirjeenvaihtaja Anna-Liisa Linnalampi, annaliisa.linnalampi[a]gmail.com
Tiedottaja: LL Päivi Huhtanen, paivi.huhtanen[a]dnainternet.net
Fb-vastaava: KTM Tuula Ranta-Raunio, tuula.ranta-raunio(a)tampere.fi
Kv-yhteyshenkilö: FM Anne Palonen, annepalonen75(a)gmail.com

Huittisten yhdistyksen Facebook-sivu

Hyvinkään Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM Teija Punkki, teija.punkki(a)pp.inet.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: HLL Anna-Kaisa Saari, kaisa.saari[a]hotmail.fi
Tiedottaja: Huk, YTK Minna Saari, lastentarhanopettajaminnasaari(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KM Anneli Rantamäki, anneli.rantamaki(a)riihimaki.fi

Hyvinkään yhdistyksen Facebook-sivu

Kajaanin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja jäsenrekisterivastaava: YTM,  KM Armi Saari, armi.saari(a)kajaani.net
Sihteeri: YTM Marja Malin, marja_malin(a)hotmail.com
Rahastonhoitaja: KTM Helena Hynynen, helena.hynynen(a)kao.fi
Tiedottaja ja kv-yhteyshenkilö: TkT Minna Komulainen, minnakomulainen1(a)gmail.com

Kajaanin yhdistyksen Facebook-sivu

Kuopion Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja kv-vastaava: FT Virpi Jylhä, virpijylha[a]yahoo.com
Sihteeri: FT Taina Kurki, taina.kurki(a)uef.fi
Rahastonhoitaja: FT Outi Kontkanen, okontkanen(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: TtM Annmari Kainulainen, annmari.kainulainen(a)kuh.fi

Kuopion yhdistyksen Facebook-sivu.

Lahden Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HTM Kirsti Heikkilä, klheikkila{a]gmail.com
Sihteeri: FM Leena Hovi, leena.hovi(a)phnet.fi
Tiedottaja: FK, KL Leena Hyttinen, leena.hyttinen(a)outlook.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: MMM Eeva Honkasalo, eeva.honkasalo[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: YTM Raija Savioja, raija.savioja(a)gmail.com

www.lahdenakateemisetnaiset.net, Lahden yhdistyksen Facebook-sivu

Lappeenrannan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Raija Heikkonen, heikkonen.raija(at)gmail.com
Sihteeri, rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FM Marketta Holopainen, marketta.holopainen[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: LL Leena-Maria Pohjola, leenamaria.pohjola(a)fimnet.fi
Tiedottaja: KM Anne Kouvo-Suutari, anne.kouvosuutari(a)gmail.com

Lappeenrannan yhdistyksen Facebook-sivu.

Meri-Lapin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: DI Eeva Koivisto, eeva.m.koivisto[a]gmail.com
Sihteeri ja tiedottaja: Esh, TtM Varpu Wiens, varpu.wiens(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: FM Rinna Kokko, rinna.kokko[a]gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: DI Hannele Aikio, hannele.aikio[a]outokumpu.com

Meri-Lapin yhdistyksen Facebook-ryhmä.

Oulun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja, tiedottaja ja rahastonhoitaja: KTM Kirsi Jokikokko, kirsi.jokikokko[a]gmail.com
Sihteeri ja rekisterivastaava: KTT Saila Saraniemi, saila.saraniemi[a]oulu.fi
Kv-yhteyshenkilö: FM Isabella Lahtinen, titesane[a]gmail.com

http://oulunakateemisetnaiset.weebly.com/, Oulun yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter

Porin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja tiedottaja: FM Tiina Lamminpää, tiina.lamminpaa[a]edupori.fi
Sihteeri ja tiedottaja: KM Maarit Rintala, maarintala(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: FM Liisa Luomanen, lluomanen[a]gmail.com
Rahastonhoitaja: FM Irene Suominen, ullairene.suominen(a)gmail.com

Porin yhdistyksen Facebook-sivu

Rauman Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja kv-yhteyshenkilö: FT Minna Keinänen-Toivola, minna.keinanentoivola[a]gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: FM Raija Banerjee, raija.banerjee[a]dnainternet.net
Viestintävastaava: BA Kinga Bodor, kinga.bodor(a)eurajoki.fi
Rahastonhoitaja: DI Maria Kämäri, maria.kamari(a)ymparisto.fi

Rauman yhdistyksen Facebook-sivu

Salon Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja jäsenrekisterivastaava: TkL Anne Ahkola-Lehtinen, anne.ahkola-lehtinen[a]iki.fi
Sihteeri: FM Ansa Ervasti, kaunoleninki(a)gmail.com
Tiedottaja: VTM, KM Marja-Leena Ruostesaari, ml.ruostesaari(a)gmail.com
Somevastaava: Ulla Järvi, ulla.jarvi(a)tiedetoimittajat.fi
Rahastonhoitaja: Ekonomi Päivi Pitkäsuo, paivi.pitkasuo[a]op.fi
Kv-yhteyshenkilö: FM Elina Tuomarila, elina.h.tuomarila(a)utu.fi

Salon yhdistyksen Facebook-sivu

Tampereen Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HTT Helena Karento, helena.karento[a]gmail.com
Varapuheenjohtaja ja kv-yhteyshenkilö: YTT Jaana Kuusipalo, jaana.kuusipalo[a]uta.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: YTM Päivi Palonen, paivi.palonen[a]tpnet.fi
Rahastonhoitaja: Ekonomi Merja Nurmi, merjak.nurmi[a]gmail.com

http://tampereenakateemisetnaiset.fi, Tampereen yhdistyksen Facebook-sivu

Turun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HLL Päivi Antila, paivi.antila[a]soteakseli.fi
Sihteeri: PsL Eila Puhakka, eila.puhakka2[a]luukku.com
Rahastonhoitaja: KTM Maija Euranto, maija.euranto[a]tiliteema.fi
Jäsenrekisterivastaava ja tiedottaja: LO, KM Maritta Tammio, maritammio[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: KM Marjatta Rantala, rantalamarjatta20(a)gmail.com

http://sites.google.com/site/turunakateemisetnaisetry/home, Turun yhdistyksen Facebook-sivu

Vantaan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: Emeritaprofessori Raija Sollamo, raija.sollamo(a)helsinki.fi
Sihteeri: DI Jutta Peura, jpjutta(a)gmail.com
Tiedottaja: ETL Helena Immonen, vantaanakateemisetnaiset(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KL, VN Sirkka Eurén (ent. Oksanen), oksanen_sirkka[a]hotmail.com
Jäsenrekisterivastaava: FM Arja Ryhänen, ryhanen.arja(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: FM Marja Liisa Toivanen, marjatoivanen[a]hotmail.com

https://sites.google.com/site/vantaanakateemisetnaiset/home, Vantaan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Åboland r.f.
Ordförande: FD Christine Engblom, christine.engblom[a]abo.fi
Sekreterare: PM Camilla Sandell, camilla.sandell(a)pp.inet.fi
Kassör och ansvarig för internationella saker: EM Britta Brunström, brunstrombritta[a]gmail.com
Registeransvarig: FM Eva Wahlberg-Jäntti, eva.wahlberg-jantti[a]crosskey.fi
Informatör: DK Barbro Sipilä, barbro.sipila[a]kolumbus.fi

www.kvakaboland.com/, föreningens Fb-sida

 

 

Sivua on viimeksi päivitetty 9.7.2018