Paikallisyhdistysten kesätapahtumat 2017

SANL-FKAF:n muodostavat 21 paikallisyhdistystä, joista kolme on ruotsinkielisiä. Liitossamme on runsaat tuhat jäsentä.

Lisätietoja Akateemisten Naisten jäsentapahtumista saat paikallisyhdistyksistämme (ks. alla).

  • Ke 7.6. Yhdistyksen 90-vuotisjuhlat (Helsinki)
  • To 8.6. Lounasleidit Ravintola Rokassa (Oulu)
  • To 8.6. perinteinen saunailta Ulla Antilan mökillä Hevossaaressa (Heinola)
  • To 8.6. Kesäretki Tammisaareen: museokeskus Ekta, taidenäyttely ja opastettu kävelykierros (Salo)
  • La 10.6. Jäsenilta Ravintola Pursiseuralla Kemissä (Meri-Lappi)
  • Ma 12.6.2017 alkavalla viikolla opastettu kiertokävely Pyynikin kirkkopuistossa (Tampere)
  • La 5.8. Syysretki Huovilan puistoon ja Pyhäniemen kartanon taidenäyttelyyn (Espoo)
  • Ti 22.8. Jäsenilta Tykinkatu 13 puutarhassa ja sisustus- ja lahjapuoti Frassinossa (Lappeenranta)
  • Mån 28.8 Litteraturcirkel: Mellan världen och mig av Te-Nehisi Coates (Helsingfors)

 

Paikallisyhdistykset 2017

Espoon-Kauniaisten Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: DI Mari Alavillamo, p. 050 310 8630, mari.alavillamo(a)gmail.com
Sihteeri ja tiedottaja: FM Leena Hagman, p. 040 754 8740, leena.hagman(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FK Seija Vaajoensuu, seija.vaajoensuu(a)luukku.com

www.ekanry.fi, EKANin Facebook-sivu ja Twitter

Heinolan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja tiedottaja: FM Merja Ojansivu, p. 040 0480 9945, merja.ojansivu[a]gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: KTM Seija Kainulainen, p. 040 587 1646, seija.kainulainen[a]phnet.fi
Rahastonhoitaja: Agronomi Ulla Antila, p. 040 730 2391, ulla.antila[a]phnet.fi
Kv-yhteyshenkilö: Tarja Kainulainen, p. 040 096 5777, tarja.kainulainen[a]heinola.fi

Heinolan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Helsingfors r.f.
Ordförande: FM Chris Nyström, tfn 050 042 5023, chris.nystrom(a)pp1.inet.fi
Sekreterare och informatör: PK Margaretha Wildtgrube, tfn 0505293619, margaretha.wildtgrube(a)live.com
Registeransvarig och kassör: FM Christina Lindell, tfn 050 547 0745, christina.lindell(a)iki.fi

www.kvinnligaakademikerihelsingfors.fi, föreningens Facebook-sida

Helsingin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja VTM, sosiaalineuvos Helena Hiila-O’Brien, hiilahelena(a)gmail.com, puh. 050 516 6287
Sihteeri FM,YTM Anna Kärkkäinen, anna.katri.karkkainen(a)gmail.com puh. 044 327 9720
Taloudenhoitaja FM Liisa Saarelainen, lissu.saarelainen(a)elisanet.fi puh. 050 550 7543
Verkkoviestintävastaava KTM Kirsi Kausamo, kkausamo(a)gmail.com puh. 040 040 2461
Asiamies; hallinto, rahasto ja jäsenasiat, VTM Satu Keiski-Ton, satu.keiski(a)gmail.com, puh. 040 505 1860

www.helsinginakateemisetnaiset.fi, Helsingin yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter

Huittisten Seudun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: MMM Seija Suomela-Norri, p. 050 338 1103, seija.suomela-norri(a)winnova.fi
Sihteeri: HLL Mirja Hurri, p. 040 752 9425, mirja.hurri(a)hotmail.fi
Rahastonhoitaja ja rekisterivastaava: kirjeenvaihtaja Anna-Liisa Linnalampi, p.040 5284117, annaliisa.linnalampi[a]gmail.com
Tiedottaja: LL Päivi Huhtanen, p. 040 057 6488, paivi.huhtanen[a]dnainternet.net

Hyvinkään Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: OKT Raija Sertti, p. 040 048 7091, raija.sertti[a]oikeus.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: HLL Anna-Kaisa Saari, p. 040 515 4379, kaisa.saari[a]hotmail.fi
Tiedottaja: Huk, YTK Minna Saari, p. 040 049 4699, lastentarhanopettajaminnasaari(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: DI Iina Salin-Lehmussaari, iina.salin-lehmussaari[a]kone.com

Hyvinkään yhdistyksen Facebook-sivu

Jyväskylän Akateemiset Naiset ry.
Yhdistyksen yhteyshenkilönä toimii HuK Mirja Knuuttila, p. 040 723 7363, knuuttila.mirja[a]gmail.com

Kajaanin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja jäsenrekisterivastaava: YTM,  KM Armi Saari, p. 040 724 1835, armi.saari(a)kajaaninlukio.fi
Sihteeri: Sihteeri: YTM Marja Malin, p. 044 279 0478 marja_malin(a)hotmail.com
Tiedottaja: YAMK Sanna Nikola-Määttä, p. 040 734 3597, sanna.nikola(a)luukku.com
Rahastonhoitaja: KTM Helena Hynynen, p. 044 555 6134, helena.hynynen(a)kao.fi
Kv-yhteyshenkilö: HTM Helena Aaltonen,  helena.ahonen(a)kainuunopisto.fi

Kajaanin yhdistyksen Facebook-sivu

Kuopion Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM Jonna Jäntti, p. 040 577 8041, jonna.jantti[a]gmail.com
Sihteeri: TTM Virpi Jylhä, p.050 460 1638, virpijylha[a]yahoo.com
Tiedottaja: FT Kaisa Kurkinen, p. 0505485170, kkurkin(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: THM Salla Seppänen, p. 050 320 6831, salla.seppanen[a]savonia.fi
Jäsenrekisterivastaava: TtM Annmari Kainulainen, annmari.kainulainen(a)kuh.fi

Kuopion yhdistyksen Facebook-sivu.

Lahden Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HTM Kirsti Heikkilä, p. 044 571 0762, klheikkila{a]gmail.com
Sihteeri: FM Leena Hovi, p. 040 776 1486, leena.hovi(a)phnet.fi
Tiedottaja: FK, KL Leena Hyttinen, p. 044 338 8953, leena.hyttinen(a)outlook.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: MMM Eeva Honkasalo, p. 050 918 6507, eeva.honkasalo[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: FM Maria Suoraniemi, maria.suoraniemi[a]gmail.com

www.lahdenakateemisetnaiset.net, Lahden yhdistyksen Facebook-sivu

Lappeenrannan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja FM Raija Heikkonen, p 050 401 6907, heikkonen.raija(at)gmail.com
Sihteeri, rahastonhoitaja, tiedottaja ja jäsenrekisterivastaava: FM Marketta Holopainen, p.050 540 6416, marketta.holopainen[a]gmail.com

Lappeenrannan yhdistyksen Facebook-sivu.

Meri-Lapin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja DI Eeva Koivisto, p. 040 725 5124, eeva.m.koivisto[a]gmail.com
Sihteeri ja tiedottaja DI, FM Maija Metso, p. 040 591 9432, maija.metso.mm[a]gmail.com
Rahastonhoitaja FM Rinna Kokko, p. 040 686 2599, rinna.kokko[a]gmail.com
Jäsenrekisterivastaava DI Hannele Aikio, p. 040 536 3185, hannele.aikio[a]outokumpu.com

Meri-Lapin yhdistyksen Facebook-ryhmä.

Oulun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja rahastonhoitaja KTM Kirsi Jokikokko, p. 040 540  0464, kirsi.jokikokko[a]gmail.com
Sihteeri ja rekisterivastaava: KTT Saila Saraniemi, p. 040 515 3548; saila.saraniemi[a]oulu.fi
Tiedottaja: Arja Aula-Matila, Arja.aula-matila(a)kolumbus.fi
Kv-yhteyshenkilö: FM Isabella Lahtinen, p. 040 653 5909; titesane[a]gmail.com

http://oulunakateemisetnaiset.weebly.com/, Oulun yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter

Porin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja tiedottaja: FM Tiina Lamminpää, p. 040 544 6916, tiina.lamminpaa[a]edupori.fi
Sihteeri ja tiedottaja: Professori Jaana Tähtinen, p. 040 529 2062, jaana.tahtinen(a)utu.fi
Jäsenrekisterivastaava: FM Liisa Luomanen, p. 050 371 3837, lluomanen[a]gmail.com
Rahastonhoitaja: FM Irene Suominen, p. 040 725 3013, ullairene.suominen(a)gmail.com

Porin yhdistyksen Facebook-sivu

Rauman Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FT Minna Keinänen-Toivola, p. 044 710 5377, minna.keinanentoivola[a]gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: FM Raija Banerjee, p. 040 542 0287, raija.banerjee[a]dnainternet.net
Tiedottaja: DI Kirsi Hassinen, p. 040 507 4843, kirsi.hassinen(a)tvo.fi
Rahastonhoitaja: DI Maria Kämäri, maria.kamari(a)ymparisto.fi

www.raumanakateemisetnaiset.fi, Rauman yhdistyksen Facebook-sivu

Salon Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja jäsenrekisterivastaava: TkL Anne Ahkola-Lehtinen, p. 044 055 3345, anne.ahkola-lehtinen[a]iki.fi
Sihteeri: FM Ansa Ervasti, p. 045 277 3680, kaunoleninki(a)gmail.com
Tiedottaja: VTM, KM Marja-Leena Ruostesaari, ml.ruostesaari(a)gmail.com
Somevastaava: Ulla Järvi, ulla.jarvi(a)tiedetoimittajat.fi
Rahastonhoitaja: Ekonomi Päivi Pitkäsuo, p. 044 770 1204, paivi.pitkasuo[a]op.fi
Kv-yhteyshenkilö: FM Marjatta Ruska, p. 040 704 7421, marjatta.ruska[a]halikko.salonseutu.fi

Salon yhdistyksen Facebook-sivu

Tampereen Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HTT Helena Karento, p. 045 121 3560 helena.karento[a]gmail.com
Varapuheenjohtaja ja kv-yhteyshenkilö: YTT Jaana Kuusipalo, p. 040 549 4312, jaana.kuusipalo[a]uta.fi
Sihteeri, tiedottaja ja jäsenrekisterivastaava: YTM Päivi Palonen, paivi.palonen[a]tpnet.fi
Rahastonhoitaja : Ekonomi Merja Nurmi, merjak.nurmi[a]gmail.com

https://www.sites.google.com/site/taanry/home, Tampereen yhdistyksen Facebook-sivu

Turun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HLL Päivi Antila, p. 040 051 7652, paivi.antila[a]soteakseli.fi
Sihteeri: PsL Eila Puhakka, p. 040 737 6513, eila.puhakka2[a]luukku.com
Rahastonhoitaja: KTM Maija Euranto, maija.euranto[a]tiliteema.fi
Kv-yhteyshenkilö: FM Aino Mansikkamäki, aino.mansikkamaki[a]live.com
Jäsenrekisterivastaava ja tiedottaja: LO, KM Maritta Tammio, p. 040 020 2702, maritammio[a]gmail.com

http://sites.google.com/site/turunakateemisetnaisetry/home, Turun yhdistyksen Facebook-sivu

Vantaan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: Emeritaprofessori Raija Sollamo, p. 050 404 4809, raija.sollamo(a)helsinki.fi
Sihteeri, tiedottaja ja jäsenrekisterivastaava: ETL Helena Immonen, p. 044 2370636, ainohelenaimmonen[a]gmail.com, vantaanakateemisetnaiset[a]gmail.com
Rahastonhoitaja: KL, VN Sirkka Eurén (ent. Oksanen), p. 040 826 1429, oksanen_sirkka[a]hotmail.com
Kv-yhteyshenkilö: FM Marja Liisa Toivanen, p. 050 593 5334, marjatoivanen[a]hotmail.com

https://sites.google.com/site/vantaanakateemisetnaiset/home, Vantaan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Vasa r.f.
Ordförande och informatör: FM Gun Jakobsson, tfn 050 587 7192, gun.jakobsson[a]abo.fi
Sekreterare, kassör, registeransvarig och kontaktperson för internationella ärenden: ML Vivi-Ann Myllyniemi, tfn 050 576 9050, vivi-ann.myllyniemi[a]netikka.fi

http://kvakvasa.webbhuset.fi

Kvinnliga Akademiker i Åboland r.f.
Ordförande: FD Christine Engblom, tfn 040 823 7315, christine.engblom[a]abo.fi
Sekreterare: PM Camilla Sandell, camilla.sandell(a)pp.inet.fi
Kassör: EM Britta Brunström, tfn 040 822 2742, brunstrombritta[a]gmail.com
Registeransvarig: FM Eva Wahlberg-Jäntti, tfn 040 512 9527, eva.wahlberg-jantti[a]crosskey.fi
Informatör: DK Barbro Sipilä, barbro.sipila[a]kolumbus.fi

www.kvakaboland.com/, föreningens Fb-sida

 

 

Sivua on viimeksi päivitetty 1.6.2017