Paikallistapahtumat maaliskuussa 2019

  • Mån 4.3. Diskussionsklubben Aspasia (Helsingfors)
  • Ti 5.3. Kirjapiiri (Espoo-Kauniainen)
  • Ti 5.3. Vierailu Tampereen kesäyliopistoon (Tampere)
  • Ti 5.3. Rettigin palatsivierailu (Turku)
  • Ke 6.3. Jäsenilta: teemana Minna Canth (Huittinen)
  • Ke 6.3. Teatteri-ilta (Rauma)
  • Pe 8.3. Kansainvälisen naistenpäivän tilaisuus (Heinola)
  • Pe 8.3. Luento Porin naisista (Pori)
  • Pe 8.3. Naisten päivän seminaari ja juhla (Vantaa)
  • Ma 11.3. Stipendiaatin esitelmä (Lahti)
  • Mån 11.3. Kvinnodagsseminarium (Åboland)
  • Ma 11.3. Naistenpäivän seminaari (Turku)
  • Ti 12.3. Esitelmäilta (Lappeenranta)
  • Ti 12.3. Tutustumiskäynti poliisilaitokseen (Hyvinkää)
  • Ti 12.3. Luentoilta (Salo)
  • Ke 13.3. Vierailu Kalevala Korun tehtaalle (Espoo-Kauniainen)
  • Ke 13.3. Lounasleidit (Oulu)
  • To 14.3. Yhdistyksen vuosikokous (Kajaani)
  • Ma 18.3. Yhdistyksen vuosikokous (Tampere)
  • Ma 18.3. Teatteri-ilta (Vantaa)
  • Ti 19.3. Jäsenilta: teemana Minna Canth (Oulu)
  • Ti 19.3. Lunch Ladies (Turku)
  • Ke 20.3 Vaalipaneeli (Espoo-Kauniainen)
  • Ke 20.3. Lounaskokous (Lahti)
  • To 21.3. Lounastapaaminen (Lappeenranta)
  • Ma 25.3. Yhdistyksen kevätkokous (Vantaa)
  • Ti 26.3. Vaalipaneeli (Kajaani)
  • Ke 27.3. Leidilounas (Espoo-Kauniainen)
  • Ke 27.3. Yhdistyksen ylimääräinen vuosikokous (Kuopio)
  • Fre 29.3 Litteraturcirkel (Helsingfors)

Paikallisyhdistykset 2019

Espoon-Kauniaisten Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Armi Westin, armiwestin(a)gmail.com
Sihteeri, rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FK Seija Vaajoensuu, seija.vaajoensuu(a)luukku.com
Tiedottaja: FM Leena Hagman, leena.hagman(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: YTM Eija Laine, eijalaine100(a)gmail.com

www.ekanry.fi, EKANin Facebook-sivu ja Twitter

Heinolan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Salla Aas, salla.1aas(a)hotmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: KTM Seija Kainulainen, seija.kainulainen[a]phnet.fi
Rahastonhoitaja: KTM Marja-Helena Tonteri, mape.tonteri(a)hotmail.com
Kv-yhteyshenkilö: PsM Anne Lehtokoski, anne.lehtokoski(a)gmail.com

Heinolan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Helsingfors r.f.
Ordförande: FM Marie-Louise Blåfield, ml.blafield(at)gmail.com
Sekreterare: HK Eva Railo, e.m.b.railo(a)gmail.com
Registeransvarig och kassör: FM Christina Lindell, christina.lindell(a)iki.fi

www.kvinnligaakademikerihelsingfors.fi, föreningens Facebook-sida

Helsingin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Leea Paija, leea.paija(a)elisanet.fi
Sihteeri: FM, YTM Anna Kärkkäinen, anna.katri.karkkainen(a)gmail.com
Taloudenhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FM, VTL Seija Lehtonen, salli(at)elisanet.fi
Tiedottaja: VTM Sinikka Rantala sini.rantala@gmail.com puh. 040 715 2235
Asiamies (hallinto ja Norko-Turjan rahasto): VTM Satu Keiski-Toni, satu.keiski(a)gmail.com

www.helsinginakateemisetnaiset.fi, Helsingin yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter

Huittisten Seudun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: MMM Seija Suomela-Norri, seija.suomela-norri(a)winnova.fi
Sihteeri: HLL Mirja Hurri, mirja.hurri(a)hotmail.fi
Rahastonhoitaja ja rekisterivastaava: kirjeenvaihtaja Anna-Liisa Linnalampi, annaliisa.linnalampi[a]gmail.com
Tiedottaja: LL Päivi Huhtanen, paivi.huhtanen[a]dnainternet.net
Fb-vastaava: KTM Tuula Ranta-Raunio, tuula.ranta-raunio(a)tampere.fi
Kv-yhteyshenkilö: FM Anne Palonen, annepalonen75(a)gmail.com

Huittisten yhdistyksen Facebook-sivu

Hyvinkään Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM Teija Punkki, teija.punkki(a)gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: HLL Anna-Kaisa Saari, kaisa.saari[a]hotmail.fi
Rahastonhoitaja: KM Anneli Rantamäki, anneli.rantamaki(a)riihimaki.fi

Hyvinkään yhdistyksen Facebook-sivu

Kajaanin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: YTM Helena Ahonen, helena.ahonen(a)kainuunopisto.fi
Sihteeri: YTM Marja Malin, marja_malin(a)hotmail.com
Rahastonhoitaja: KTM Helena Hynynen, h.hynynen(a)kajaani.net
Tiedottaja ja kv-yhteyshenkilö: TkT Minna Komulainen, minnakomulainen1(a)gmail.com

Kajaanin yhdistyksen Facebook-sivu

Kuopion Akateemiset Naiset ry. (2018)
Puheenjohtaja ja kv-vastaava: FT Virpi Jylhä, virpijylha[a]yahoo.com
Sihteeri: FT Taina Kurki, taina.kurki(a)uef.fi
Rahastonhoitaja: FT Outi Kontkanen, okontkanen(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: TtM Annmari Kainulainen, annmari.kainulainen(a)kuh.fi

Kuopion yhdistyksen Facebook-sivu.

Lahden Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HTM Kirsti Heikkilä, klheikkila{a]gmail.com
Sihteeri: FM Leena Hovi, leena.hovi(a)phnet.fi
Tiedottaja: FK, KL Leena Hyttinen, leena.hyttinen(a)outlook.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: MMM Eeva Honkasalo, eeva.honkasalo[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: YTM Raija Savioja, raija.savioja(a)gmail.com

www.lahdenakateemisetnaiset.net, Lahden yhdistyksen Facebook-sivu

Lappeenrannan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Raija Heikkonen, heikkonen.raija(at)gmail.com
Sihteeri, rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FM Marketta Holopainen, marketta.holopainen[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: LL Leena-Maria Pohjola, leenamaria.pohjola(a)fimnet.fi
Tiedottaja: KM Anne Kouvo-Suutari, anne.kouvosuutari(a)gmail.com

Lappeenrannan yhdistyksen Facebook-sivu.

Meri-Lapin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: DI Eeva Koivisto, eeva.m.koivisto(a)gmail.com
Sihteeri/tiedottaja: KTM Lia Pirttimaa, lia.pirttimaa(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: DI Hannele Aikio, hannele.aikio(a)outokumpu.com
Rahastonhoitaja: FM Rinna Kokko, rinna.kokko[a]gmail.com

Meri-Lapin yhdistyksen Facebook-ryhmä.

Oulun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM, KTM, ft, YTO Jaana Salomäki, jaana.salomaki(a)dnainternet.net
Sihteeri: FM Sirpa Lammi, sirpu.lammi(a)gmail.com
Tiedottaja: FM Anna-Kaisa Tolonen, anna-kaisa.tolonen(a)oulu.fi
Rahastonhoitaja: KTM Kirsi Jokikokko, kirsi.jokikokko(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: FM Isabella Lahtinen, titesane[a]gmail.com

http://oulunakateemisetnaiset.weebly.com/, Oulun yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter

Porin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja tiedottaja: FM Tiina Lamminpää, tiina.lamminpaa(a)edupori.fi
Sihteeri: HuK, oik. kand., MBA Maarit Mykkänen, maaritmykkanen(a)outlook.com
Jäsenrekisterivastaava: FM Liisa Luomanen, lluomanen(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: FM Irene Suominen, ullairene.suominen(a)gmail.com

Porin yhdistyksen verkkosivu ja Facebook-sivu

Rauman Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja kv-yhteyshenkilö: FT Minna Keinänen-Toivola, minna.keinanentoivola[a]gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: FM Raija Banerjee, raija.banerjee[a]dnainternet.net
Viestintävastaava: BA Kinga Bodor, bodorkinga90(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: DI Maria Kämäri, maria.kamari(a)ymparisto.fi

Rauman yhdistyksen Facebook-sivu

Salon Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: TkL Anne Ahkola-Lehtinen, anne.ahkola-lehtinen[a]teknologiateollisuus.fi
Jäsenrekisterivastaava: FM Ansa Ervasti, kaunoleninki(a)gmail.com
Tiedottaja: VTM, KM Marja-Leena Ruostesaari, ml.ruostesaari(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: Ekonomi Päivi Pitkäsuo, paivi.pitkasuo[a]op.fi
Kv-yhteyshenkilö: HuK Elina Tuomarila, elina.h.tuomarila(a)utu.fi

Salon yhdistyksen Facebook-sivu

Tampereen Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HTT Helena Karento, helena.karento[a]gmail.com
Varapuheenjohtaja ja kv-yhteyshenkilö: YTT Jaana Kuusipalo, Jaana.Kuusipalo(a)tuni.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: YTM Päivi Palonen, paivi.palonen[a]tpnet.fi
Rahastonhoitaja: Ekonomi Merja Nurmi, merjak.nurmi[a]gmail.com

http://tampereenakateemisetnaiset.fi, Tampereen yhdistyksen Facebook-sivu

Turun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM Maritta Tammio, maritta.tammio(a)gmail.com
Sihteeri: FMSari Mäntylä, sari.mantyla-asplund(a)outlook.com
Tiedottaja, Lunch Ladies: FM Leeni Norrvik, lnorrvik(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: KM Marjatta Rantala, rantala.marjatta(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: KTM Maija Euranto, maija.euranto(a)tiliteema.fi

http://sites.google.com/site/turunakateemisetnaisetry/home, Turun yhdistyksen Facebook-sivu

Vantaan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: Emeritaprofessori Raija Sollamo, raija.sollamo(a)helsinki.fi
Sihteeri: DI Jutta Peura, jpjutta(a)gmail.com
Tiedottaja: ETL Helena Immonen, vantaanakateemisetnaiset(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KL, VN Sirkka Eurén (ent. Oksanen), oksanen_sirkka[a]hotmail.com
Jäsenrekisterivastaava: FM Arja Ryhänen, arja.a.ryhanen(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: FM Marja Liisa Toivanen, marjatoivanen[a]hotmail.com

https://sites.google.com/site/vantaanakateemisetnaiset/home, Vantaan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Åboland r.f. 
Ordförande: FD Christine Engblom, christine.engblom[a]abo.fi
Sekreterare: PM Camilla Sandell, camilla.sandell(a)pp.inet.fi
Kassör och ansvarig för internationella saker: EM Britta Brunström, brunstrombritta[a]gmail.com
Registeransvarig: FM Eva Wahlberg-Jäntti, eva.wahlberg-jantti[a]crosskey.fi
Informatör: DK Barbro Sipilä, barbro.sipila[a]kolumbus.fi

www.kvakaboland.com/, föreningens Fb-sida

Sivua on viimeksi päivitetty 20.3.2019