Jäsentapahtumat toukokuussa 2018

  • To 3.5. Lounasleidit (Oulu)
  • Pe 4.5. Vierailu Outokummun tehtaalle Tornioon (Meri-Lappi)
  • Ma 7.5. Luontoretki Herrainpäivien luontopolulle (Pori)
  • Ti 8.5. Opastettu kävelykierros Kupittaalla (Turku)
  • Pe 11.5. Teatteri-ilta (Oulu)
  • Ti 15.5. Kevätretki (Kajaani)
  • Ti 15.5. Yritysvierailu Tampereen Vesi Liikelaitokseen (Tampere)
  • Ti 15.5. Lunch ladies: Vieraana käsikirjoittaja Satu Rasila (Turku)
  • Ons 16.5. Litteraturcirkel: Själarnas ö av Johanna Holmström (Helsingfors)
  • Ke 16.5. Kevätlaulajaiset (Huittinen)
  • Ons 16.5. ”Underbara kvinnor under jorden” (Åboland)
  • To 17.5. Vierailu Kädentaitajien Elämyspuotiin (Heinola)
  • To 17.5. Lounastreffit (Lappeenranta)
  • To 17.5. Lounastreffit ja vierailu Kumpulan Kasvitieteelliseen puutarhaan (Vantaa)
  • Pe 18.5. Kevätretki Orilammelle (Espoo-Kauniainen)
  • Mån 21.5. Exkursion till Fiskars (Helsingfors)
  • Ke 23.5. Vierailu Juhani Ahon ja Venny Soldanin taiteilijakotiin (Hyvinkää)
  • Ke 23.5. Auroras-verkoston Hämeenpuisto-kävely (Tampere)
  • La 26.5. Retki Laukon kartanoon (Turku)
  • Ti 29.5. Vierailu Nordean pankkimuseoon (Helsinki)
  • Ti 29.5. Retki Lapakiston luonnonsuojelu- ja retkeilyalueelle (Lahti)
  • Ti 29.5. Vierailu Alvar Aallon Terassitaloon Eurassa (Rauma)

Tervetuloa mukaan – viihdy, verkostoidu ja vaikuta!

 

Paikallisyhdistykset 2018

Espoon-Kauniaisten Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Armi Westin, p. 040 045 3442, armiwestin(a)gmail.com
Sihteeri ja viestintävastaava: FM Leena Hagman, p. 040 754 8740, leena.hagman(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FK Seija Vaajoensuu, seija.vaajoensuu(a)luukku.com
Kv-yhteyshenkilö: YTM Eija Laine, eijalaine100(a)gmail.com

www.ekanry.fi, EKANin Facebook-sivu ja Twitter

Heinolan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja tiedottaja: FM Merja Ojansivu, p. 040 080 9945, merja.ojansivu[a]gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: KTM Seija Kainulainen, p. 040 587 1646, seija.kainulainen[a]phnet.fi
Rahastonhoitaja: KTM Marja-Helena Tonteri, mape.tonteri(a)hotmail.com
Kv-yhteyshenkilö: KM Tarja Kainulainen, tarja.kainulainen[a]heinola.fi

Heinolan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Helsingfors r.f.
Ordförande: FM Chris Nyström, tfn 050 042 5023, chris.nystrom(a)pp1.inet.fi
Sekreterare och informatör: PK Margaretha Wildtgrube, tfn 0505293619, margaretha.wildtgrube(a)live.com
Registeransvarig och kassör: FM Christina Lindell, christina.lindell(a)iki.fi

www.kvinnligaakademikerihelsingfors.fi, föreningens Facebook-sida

Helsingin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja FM Leea Paija, puh. 050 552 0791, leea.paija(a)elisanet.fi
Sihteeri FM, YTM Anna Kärkkäinen, puh. 044 327 9720, anna.katri.karkkainen(a)gmail.com
Taloudenhoitaja ja jäsenrekisterivastaava FM, VTL Seija Lehtonen, salli(at)elisanet.fi
Viestintävastaava VTM Eija Kalliala, puh. 040 525 1761, eija.kalliala(at)gmail.com
Asiamies (hallinto ja Norko-Turjan rahasto), VTM Satu Keiski-Toni, puh. 040 505 1860, satu.keiski(a)gmail.com

www.helsinginakateemisetnaiset.fi, Helsingin yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter

Huittisten Seudun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: MMM Seija Suomela-Norri, p. 050 338 1103, seija.suomela-norri(a)winnova.fi
Sihteeri: HLL Mirja Hurri, p. 040 752 9425, mirja.hurri(a)hotmail.fi
Rahastonhoitaja ja rekisterivastaava: kirjeenvaihtaja Anna-Liisa Linnalampi, annaliisa.linnalampi[a]gmail.com
Tiedottaja: LL Päivi Huhtanen, p. 040 057 6488, paivi.huhtanen[a]dnainternet.net

Huittisten yhdistyksen Facebook-sivu

Hyvinkään Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM Teija Punkki, p. 040 534 4321, teija.punkki(a)pp.inet.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: HLL Anna-Kaisa Saari, p. 040 515 4379, kaisa.saari[a]hotmail.fi
Tiedottaja: Huk, YTK Minna Saari, p. 040 049 4699, lastentarhanopettajaminnasaari(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KM Anneli Rantamäki, anneli.rantamaki(a)riihimaki.fi

Hyvinkään yhdistyksen Facebook-sivu

Kajaanin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja jäsenrekisterivastaava: YTM,  KM Armi Saari, p. 040 724 1835, armi.saari(a)kajaani.net
Sihteeri: YTM Marja Malin, marja_malin(a)hotmail.com
Tiedottaja: YAMK Sanna Nikola-Määttä, p. 040 734 3597, sanna.nikola(a)luukku.com
Rahastonhoitaja: KTM Helena Hynynen, helena.hynynen(a)kao.fi
Kv-yhteyshenkilö: TkT Minna Komulainen, minnakomulainen1(a)gmail.com

Kajaanin yhdistyksen Facebook-sivu

Kuopion Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: TTM Virpi Jylhä, p.050 460 1638, virpijylha[a]yahoo.com
Sihteeri: FT Taina Kurki, taina.kurki(a)uef.fi
Tiedottaja: FT Kaisa Kurkinen, p. 0505485170, kkurkin(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: FT Outi Kontkanen, okontkanen(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: TtM Annmari Kainulainen, annmari.kainulainen(a)kuh.fi

Kuopion yhdistyksen Facebook-sivu.

Lahden Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HTM Kirsti Heikkilä, p. 044 571 0762, klheikkila{a]gmail.com
Sihteeri: FM Leena Hovi, p. 040 776 1486, leena.hovi(a)phnet.fi
Tiedottaja: FK, KL Leena Hyttinen, p. 044 338 8953, leena.hyttinen(a)outlook.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: MMM Eeva Honkasalo, eeva.honkasalo[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: YTM Raija Savioja, raija.savioja(a)gmail.com

www.lahdenakateemisetnaiset.net, Lahden yhdistyksen Facebook-sivu

Lappeenrannan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja FM Raija Heikkonen, p 050 401 6907, heikkonen.raija(at)gmail.com
Sihteeri, rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FM Marketta Holopainen, p.050 540 6416, marketta.holopainen[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: LL Leena-Maria Pohjola, leenamaria.pohjola(a)fimnet.fi
Tiedottaja KM Anne Kouvo-Suutari, anne.kouvosuutari(a)gmail.com

Lappeenrannan yhdistyksen Facebook-sivu.

Meri-Lapin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja DI Eeva Koivisto, p. 040 725 5124, eeva.m.koivisto[a]gmail.com
Sihteeri ja tiedottaja Esh, TtM Varpu Wiens, p. 041 545 7760, varpu.wiens(a)gmail.com
Rahastonhoitaja FM Rinna Kokko, rinna.kokko[a]gmail.com
Jäsenrekisterivastaava DI Hannele Aikio, hannele.aikio[a]outokumpu.com

Meri-Lapin yhdistyksen Facebook-ryhmä.

Oulun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja rahastonhoitaja KTM Kirsi Jokikokko, p. 040 540  0464, kirsi.jokikokko[a]gmail.com
Sihteeri ja rekisterivastaava: KTT Saila Saraniemi, p. 040 515 3548; saila.saraniemi[a]oulu.fi
Tiedottaja: YTM Arja Aula-Matila, Arja.aula-matila(a)kolumbus.fi
Kv-yhteyshenkilö: FM Isabella Lahtinen, titesane[a]gmail.com

http://oulunakateemisetnaiset.weebly.com/, Oulun yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter

Porin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja tiedottaja: FM Tiina Lamminpää, p. 040 544 6916, tiina.lamminpaa[a]edupori.fi
Sihteeri ja tiedottaja: KM Maarit Rintala, P. 044 370 0213, maarintala(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: FM Liisa Luomanen, lluomanen[a]gmail.com
Rahastonhoitaja: FM Irene Suominen, ullairene.suominen(a)gmail.com

Porin yhdistyksen Facebook-sivu

Rauman Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja kv-yhteyshenkilö: FT Minna Keinänen-Toivola, p. 044 710 5377, minna.keinanentoivola[a]gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: FM Raija Banerjee, p. 040 542 0287, raija.banerjee[a]dnainternet.net
Viestintävastaava: BA Kinga Bodor, p. 045 218 1612, kinga.bodor(a)eurajoki.fi
Rahastonhoitaja: DI Maria Kämäri, maria.kamari(a)ymparisto.fi

Rauman yhdistyksen Facebook-sivu

Salon Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja jäsenrekisterivastaava: TkL Anne Ahkola-Lehtinen, p. 044 055 3345, anne.ahkola-lehtinen[a]iki.fi
Sihteeri: FM Ansa Ervasti, p. 045 277 3680, kaunoleninki(a)gmail.com
Tiedottaja: VTM, KM Marja-Leena Ruostesaari, ml.ruostesaari(a)gmail.com
Somevastaava: Ulla Järvi, ulla.jarvi(a)tiedetoimittajat.fi
Rahastonhoitaja: Ekonomi Päivi Pitkäsuo, paivi.pitkasuo[a]op.fi
Kv-yhteyshenkilö: FM Marjatta Ruska, marjatta.ruska[a]halikko.salonseutu.fi

Salon yhdistyksen Facebook-sivu

Tampereen Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HTT Helena Karento, helena.karento[a]gmail.com
Varapuheenjohtaja ja kv-yhteyshenkilö: YTT Jaana Kuusipalo, p. 040 549 4312, jaana.kuusipalo[a]uta.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: YTM Päivi Palonen, paivi.palonen[a]tpnet.fi
Rahastonhoitaja: Ekonomi Merja Nurmi, merjak.nurmi[a]gmail.com

http://tampereenakateemisetnaiset.fi, Tampereen yhdistyksen Facebook-sivu

Turun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HLL Päivi Antila, p. 040 051 7652, paivi.antila[a]soteakseli.fi
Sihteeri: PsL Eila Puhakka, p. 040 737 6513, eila.puhakka2[a]luukku.com
Rahastonhoitaja: KTM Maija Euranto, maija.euranto[a]tiliteema.fi
Jäsenrekisterivastaava ja tiedottaja: LO, KM Maritta Tammio, p. 040 020 2702, maritammio[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: KM Marjatta Rantala, rantalamarjatta20(a)gmail.com

http://sites.google.com/site/turunakateemisetnaisetry/home, Turun yhdistyksen Facebook-sivu

Vantaan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: Emeritaprofessori Raija Sollamo, p. 050 404 4809, raija.sollamo(a)helsinki.fi
Sihteeri: DI Jutta Peura, puh. 050 5378326, jpjutta(a)gmail.com
Tiedottaja: ETL Helena Immonen, puh. 044 2370636, vantaanakateemisetnaiset(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KL, VN Sirkka Eurén (ent. Oksanen), oksanen_sirkka[a]hotmail.com
Jäsenrekisterivastaava: FM Arja Ryhänen, ryhanen.arja(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: FM Marja Liisa Toivanen, marjatoivanen[a]hotmail.com

https://sites.google.com/site/vantaanakateemisetnaiset/home, Vantaan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Åboland r.f.
Ordförande: FD Christine Engblom, tfn 040 823 7315, christine.engblom[a]abo.fi
Sekreterare: PM Camilla Sandell, camilla.sandell(a)pp.inet.fi
Kassör: EM Britta Brunström, tfn 040 822 2742, brunstrombritta[a]gmail.com
Registeransvarig: FM Eva Wahlberg-Jäntti, tfn 040 512 9527, eva.wahlberg-jantti[a]crosskey.fi
Informatör: DK Barbro Sipilä, barbro.sipila[a]kolumbus.fi

www.kvakaboland.com/, föreningens Fb-sida

 

 

Sivua on viimeksi päivitetty 19.5.2018