Lue koronatiedotteemme kevään 2020 jäsentapahtumien osalta.

Paikallistapahtumat maaliskuussa 2020

⭐️Ti 3.3. Lukupiiri: Eeva Kilpi: Tamara (Heinola)
⭐️Pe 6.3. Lounastapaaminen ja Vantaan kaupungin naistenpäivän juhla (Vantaa)
⭐️La 7.3. KATSE-Lukupiiri (Helsinki)
⭐️Ma 9.3. Naisten päivä seminaari (Turku)
⭐️Mån 9.3. Internationella Kvinnodagenseminarium (Åboland)
⭐️Ti 10.3. Naiset ja ilmastonmuutos-sarja Oodissa: Halpa tulee kalliiksi (Pk-seutu)
⭐️Ti 10.3. Näkymättömästä näkyväksi -ryhmä (Helsinki)
⭐️Ti 10.3. Panimovierailu ja olut-tasting (Hyvinkää)
⭐️Ti 10.3. Luentoilta: Edunvalvontavaltuutuksen ja hoitotahdon tekeminen (Vantaa)
⭐️Ke 11.3. Leidilounas (Espoo-Kauniainen)
⭐️Ke 11.3. Lounasleidit (Oulu)
⭐️To 12.3. Liikunta ja terveys -ryhmä (Helsinki)
⭐️To 12.3. Kokousilta (Kouvola)
⭐️To 12.3. Luentoilta: Aleksis Kivi (Huittinen)
⭐️To 12.3. Kirjallisuusilta: Naiskuva Zachris Topeliuksen romaaneissa ja Minna Canth (Lappeenranta)
⭐️To 12.3. Luentoilta: Raum Rome Paris -brändi (Rauma)
⭐️Ma 16.3. Luentoilta: Lahti Euroopan ympäristöpääkaupunkina v. 2021 (Lahti)
⭐️Ti 17.3. Månadsträff: Focus på yttrandefriheten (Helsingfors)
⭐️Ti 17.3. Lunch ladies: Riittävä uni – hyvän terveyden avain (Turku)
⭐️Ke 18.3. Lounaskokous: Osakesäästötilit ja muu sijoittaminen (Lahti)
⭐️Ke 18.3. Yhdistyksen vuosikokous (Tampere)
⭐️To 19.3. Litteraturcirkel: Löparna av Olga Tokarczuk (Helsingfors)
⭐️To 19.3. Jäsenilta: Minna Canth (Kemi)
⭐️To 19.3. Yhdistyksen 50-vuotisjuhlat (Salo)
⭐️Ma 23.3. Luentoilta tekoälystä: Mukautuva ja luotettava reunalaskenta (Oulu)
⭐️Ti 24.3. Luentoilta: Tulevaisuuden kestävän kehityksen haasteet (Heinola)
⭐️Ke 25.3. Kustantamovierailu (Espoo-Kauniainen)
⭐️Ke 25.3. Yhdistyksen vuosikokous (Kajaani)

Paikallisyhdistykset 2020

Espoon-Kauniaisten Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Armi Westin, armiwestin(a)gmail.com
Sihteeri, rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FK Seija Vaajoensuu, seija.vaajoensuu(a)luukku.com
Tiedottaja: VTM Satu Blomster, satu.blomster(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: YTM Eija Laine, eijalaine100(a)gmail.com

www.ekanry.fi, EKANin Facebook-sivu ja Twitter

Heinolan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Salla Aas, salla.1aas(a)hotmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: YEL Minna Kujala, minna.kujala(a)dnainternet.net
Rahastonhoitaja: KTM Marja-Helena Tonteri, mape.tonteri(a)hotmail.com
FB-vastaava: arkkitehti Katri Kuivalainen, katri.kuivalainen.kk(a)gmail.com

Heinolan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Helsingfors r.f.
Ordförande: HK Marianne Lindberg, manne_lindberg(a)hotmail.com
Sekreterare: PK Margaretha Wildtgrube, margaretha.wildtgrube(a)live.com
Medlemssekreterare: FK Annica Söderström, soderstrom.annica(a)gmail.com
Registeransvarig och kassör: FM Christina Lindell, christina.c.lindell(a)gmail.com

Föreningens webbsida och Facebook-sida

Helsingin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Leea Paija, leea.paija(a)elisanet.fi
Sihteeri: M.Soc.Sc. Jenni Labarthe, jenni.labarthe(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava FM, VTL Seija Lehtonen, seija.lehtonen(a)tela.fi
Viestintä: FM Leea Paija, leea.paija(a)elisanet.fi sekä FM Kaisa Hautsalo-Perälä, kaisa.hautsalo-perala(at)espoo.fi ja KTM Paula Kuusipalo-Määttä, paula.kuusipalo-maatta(a)hotmail.fi
Kansainvälisten asioiden yhteyshenkilö: KTM Paula Kuusipalo-Määttä, paula.kuusipalo-maatta(a)hotmail.fi
Asiamies (hallinto ja Norko-Turjan rahasto): VTM Satu Keiski-Toni, satu.keiski(a)gmail.com

www.helsinginakateemisetnaiset.fi, Helsingin yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter

Huittisten Seudun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: MMM Seija Suomela-Norri, seija.suomela-norri(a)winnova.fi
Sihteeri: HLL Mirja Hurri, mirja.hurri(a)hotmail.fi
Rahastonhoitaja ja rekisterivastaava: kirjeenvaihtaja Anna-Liisa Linnalampi, annaliisa.linnalampi[a]gmail.com
Tiedottaja: LL Päivi Huhtanen, paivi.huhtanen[a]dnainternet.net
Fb-vastaava: KTM Tuula Ranta-Raunio, tuula.ranta-raunio(a)tampere.fi
Kv-yhteyshenkilö: FM Anne Palonen, annepalonen75(a)gmail.com

Huittisten yhdistyksen Facebook-sivu

Hyvinkään Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM Teija Punkki, teija.punkki(a)hyria.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: HLL Anna-Kaisa Saari, kaisa.saari[a]hotmail.fi
Rahastonhoitaja: KM Anneli Rantamäki, anneli.rantamaki(a)riihimaki.fi

Hyvinkään yhdistyksen Facebook-sivu

Kajaanin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: YTM Helena Ahonen, helena.ahonen(a)kainuunopisto.fi
Sihteeri: YTM Marja Malin, marja_malin(a)hotmail.com
Rahastonhoitaja: KTM Helena Hynynen, h.hynynen(a)kajaani.net
Tiedottaja ja kv-yhteyshenkilö: TkT Minna Komulainen, minnakomulainen1(a)gmail.com

Kajaanin yhdistyksen Facebook-sivu

Kouvolan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja Jutta Hartikainen hartikainenjutta(a)gmail.com
Sihteeri Mia Niemi-Aho mia.c.niemiaho(a)gmail.com
Tiedottaja Minna Laakso minnakaarina.laakso(a)gmail.com
Rahastonhoitaja Katriina Vesala katriina.vesala(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava Jaana Haapala jaana.h.haapala(a)gmail.com

Kajaanin yhdistyksen Facebook-ryhmä

Lahden Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FK Leena Hovi, leenah543(a)gmail.com
Sihteeri ja tiedottaja: FK, KL Leena Hyttinen, leena.hyttinen(a)outlook.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: MMM Eeva Honkasalo, eeva.honkasalo[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: FT Seija Niemi, seija.astrid(a)gmail.com
Viestintävastaavat: KL, FK Leena Hyttinen, leena.hyttinen(a)outlook.com ja YTM Raija Savioja, raija.savioja(a)gmail.com

www.lahdenakateemisetnaiset.net, Lahden yhdistyksen Facebook-sivu

Lappeenrannan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Raija Heikkonen, heikkonen.raija(at)gmail.com
Sihteeri, rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FM Marketta Holopainen, marketta.holopainen[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: LL Leena-Maria Pohjola, leenamaria.pohjola(a)fimnet.fi
Tiedottaja: KM Anne Kouvo-Suutari, anne.kouvosuutari(a)gmail.com

Lappeenrannan yhdistyksen Facebook-sivu.

Meri-Lapin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: TtT Varpu Wiens, varpu.wiens(a)gmail.com
Sihteeri/tiedottaja: KTM Lia Pirttimaa, lia.pirttimaa(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: FT Leeni Aula, leeniaula(a)hotmail.com
Rahastonhoitaja: FM Rinna Kokko, rinna.kokko[a]gmail.com
Kansainvälisen asioiden vastaava: FM Susanne Nyman, susannemarianyman(a)gmail.com

Meri-Lapin yhdistyksen Facebook-ryhmä.

Oulun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM, KTM, YTO Jaana Salomäki, jaana.salomaki(a)dnainternet.net
Sihteeri: FM Sirpa Lammi, sirpu.lammi(a)gmail.com
Tiedottaja: FM Anna-Kaisa Tolonen, anna-kaisa.tolonen(a)puheterapeutti.fi
Rahastonhoitaja: KTM Kirsi Jokikokko, kirsi.jokikokko(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: FM Isabella Lahtinen, titesane[a]gmail.com

http://oulunakateemisetnaiset.weebly.com/, Oulun yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter

Porin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja tiedottaja: FM Tiina Lamminpää, tiina.lamminpaa(a)edupori.fi
Sihteeri: HuK, oik. kand., MBA Maarit Mykkänen, maaritmykkanen(a)outlook.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FM Irene Suominen, ullairene.suominen(a)gmail.com

Porin yhdistyksen verkkosivu ja Facebook-sivu

Rauman Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja kv-yhteyshenkilö: BA Kinga Bodor, bodorkinga90(a)gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: FM Anneli Näätänen anneli.naatanen[a]gmail.com
Viestintävastaava: FT Minna Keinänen-Toivola, minna.keinanentoivola[a]gmail.com
Rahastonhoitaja: KM Kirsi Urmson, kirurm[a]utu.fi

Rauman yhdistyksen Facebook-sivu

Salon Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja sihteeri: TkL Anne Ahkola-Lehtinen, anne.ahkola.lehtinen(ät)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: FM Marjatta Niinistö, marjniin(ät)gmail.com
Tiedottaja: VTM, KM Marja-Leena Ruostesaari, ml.ruostesaari(ät)gmail.com
Rahastonhoitaja: Ekonomi Päivi Pitkäsuo, paivi.pitkasuo[ät]op.fi
Kv-yhteyshenkilö: HuK Elina Tuomarila, elina.h.tuomarila(elina.h.tuomarila(ät)utu.fi

Salon yhdistyksen Facebook-sivu

Tampereen Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HTT Helena Karento, helena.karento[a]gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: YTM Päivi Palonen, paivi.palonen[a]tpnet.fi
Rahastonhoitaja: Ekonomi Merja Nurmi, merjak.nurmi[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: YTT Jaana Kuusipalo, Jaana.Kuusipalo(a)tuni.fi

http://tampereenakateemisetnaiset.fi, Tampereen yhdistyksen Facebook-sivu

Turun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM Maritta Tammio, maritammio(a)gmail.com
Sihteeri: FM Sari Mäntylä, sari.mantyla-asplund(a)outlook.com
Tiedottaja, Lunch Ladies: FM Leeni Norrvik, lnorrvik(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: KM Marjatta Rantala, rantalamarjatta20(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: KTM Maija Euranto, maija.euranto(a)tiliteema.fi

Turun yhdistyksen verkkosivu ja Facebook-sivu

Vantaan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: ETL Helena Immonen, vantaanakateemisetnaiset(a)gmail.com
Sihteeri: DI Jutta Peura, jpjutta(a)gmail.com
Viestintä: ETL Helena Immonen, vantaanakateemisetnaiset(a)gmail.com; MA Aino Raunio, ainoraunio(a)me.com; FM Arja Ryhänen, arja.a.ryhanen(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: FM Arja Ryhänen, arja.a.ryhanen(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KL, VN Sirkka Eurén (ent. Oksanen), oksanen_sirkka[a]hotmail.com
Kv-yhteyshenkilö: FM Marja Liisa Toivanen, marjatoivanen[a]hotmail.com

https://www.vantaanakateemisetnaiset.fi/, Vantaan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Åboland r.f.  
Ordförande: FD Christine Engblom, christine.engblom[a]abo.fi
Sekreterare och registeransvarig: PM Camilla Sandell, camilla.sandell(a)pp.inet.fi
Kassör och ansvarig för internationella saker: EM Britta Brunström, brunstrombritta[a]gmail.com
Informatör: DK Barbro Sipilä, barbro.sipila[a]kolumbus.fi

www.kvakaboland.com/, föreningens Fb-sida

Sivua on viimeksi päivitetty 22.5.2020