Paikallisyhdistykset

Huhtikuusta 2022 alkaen kuukausittaiset jäsentapahtumatiedot löytyvät verkkokalenteristamme.

Yhdistysten esittelyvideot löydät Liiton YouTube-kanavalta.

Paikallisyhdistykset 2022

Espoon-Kauniaisten Akateemiset Naiset ry. 
Puheenjohtaja: FM Armi Westin, armiwestin(a)gmail.com
Sihteeri: YTM Eija Laine, eijalaine100(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FK Seija Vaajoensuu, seija.vaajoensuu(a)luukku.com
Tiedottaja: FL Salme Jussila, salme.jussila(a)kolumbus.fi
Kv-yhteyshenkilö: Ekonomi, TtM Heli Isohookana, heli.isohookana(a)gmail.com

EKANin verkkosivuFacebook-sivu ja Twitter

Heinolan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Salla Aas, salla.1aas(a)hotmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: YEL Minna Kujala, minna.kujala(a)dnainternet.net
Rahastonhoitaja: KTM Marja-Helena Tonteri, mape.tonteri(a)hotmail.com
FB-vastaava: arkkitehti Katri Kuivalainen, katri.kuivalainen.kk(a)gmail.com

Heinolan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Helsingfors r.f.
Ordförande: FM Carita Martin, carita.martin(at)gmail.com
Medlemssekreterare: FK Annica Söderström, soderstrom.annica(a)gmail.com
Sekreterare och informatör: PM Ulla Nyberg, ullanyberg(a)gmail.com
Skattmästare: FM Christina Lindell, christina.c.lindell(a)gmail.com
Internationell kontaktperson: VML Christine Ek-Kommonen, ekkommonen(a)gmail.com

Föreningens webbsida och Facebook-sida

Helsingin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Leea Paija, leea.paija(a)helsinginakateemisetnaiset.fi
Tiedottajat:
FT, FM Niina Kaartinen, niina.e.kaartinen[a]gmail.com
M.Soc.Sc Laura Karppinen, laurakarpp[a]gmail.com
YTM, fil.yo Riikka Jauhiainen, riikkajauh[a]gmail.com
Rahastonhoitaja: KTM Tarja Kokko, tarja.a.kokko[a]gmail.com
Jäsenrekisterivastaava ja kv-asioiden yhteyshenkilö: BBA Paula Kuusipalo-Määttä, paula.kuusipalo-maatta(a)helsinginakateemisetnaiset.fi

Helsingin yhdistyksen verkkosivu , Instagram-sivu ja Facebook-sivu

Huittisten Seudun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: MMM Seija Suomela-Norri, seija.suomelanorri(a)gmail.com
Sihteeri ja kansainvälisten asioiden vastaava: HLL Mirja Hurri, mirja.hurri(a)hotmail.fi
Rahastonhoitaja ja rekisterivastaava: kirjeenvaihtaja Anna-Liisa Linnalampi, annaliisa.linnalampi[a]gmail.com
Tiedottaja: LL Päivi Huhtanen, paivi.huhtanen[a]dnainternet.net
Fb-vastaava: KTM Tuula Ranta-Raunio, tuula.ranta-raunio(a)tampere.fi

Huittisten yhdistyksen Facebook-sivu

Hyvinkään Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM Teija Punkki, teija.punkki(a)hyria.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: HLL Anna-Kaisa Saari, kaisa.saari[a]hotmail.fi
Tiedottaja: KM Anu Pöntinen, anuponti(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KM Anneli Rantamäki, anneli.rantamaki(a)riihimaki.fi

Hyvinkään yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter-sivu

Kajaanin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja tiedottaja: HTM Helena Aaltonen, helena.vuokatti(a)gmail.com
Sihteeri, tiedottaja ja jäsenrekisterivastaava: KM Marja-Leena Haataja, marja-leena.haataja(a)koulutusavain.fi
Rahastonhoitaja: KTM, HTM Mirja Korhonen, mirja.korhonen(a)tkt-korhonen.fi
Kv-vastaava: FM, artenomi (AMK) Sini Sarén, sini.saren(a)kamk.fi

Kajaanin yhdistyksen Facebook-sivu

Kouvolan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja kv-yhteyshenkilö: TtT Jutta Hartikainen hartikainenjutta(a)gmail.com
Sihteeri, tiedottaja jäsenrekisterivastaava: FM Laura Lehtinen lhlehtinen(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KM Susanna Pitkälahti spitkalah(a)gmailcom

Kouvolan yhdistyksen Facebook-ryhmä

Lahden Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FK Leena Hovi, leenah543(a)gmail.com
Sihteeri ja tiedottaja: FK, KL Leena Hyttinen, leena.hyttinen(a)outlook.com
Tiedottaja: YTM Raija Savioja, raija.savioja(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: MMM Eeva Honkasalo, eeva.honkasalo[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: TtM Maija Vänskä, maija.vanska(a)elisanet.fi

Lahden yhdistyksen verkkosivu, Instagram-sivu ja Facebook-sivu

Lappeenrannan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Raija Heikkonen, heikkonen.raija(a)gmail.com
Sihteeri, rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FM Marketta Holopainen, marketta.holopainen[a]gmail.com
Tiedottaja: KM Anne Kouvo-Suutari, anne.kouvosuutari(a)gmail.com

Lappeenrannan yhdistyksen Facebook-sivu ja Instagram-sivu

Meri-Lapin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: TtT Varpu Wiens, varpu.wiens(a)gmail.com
Sihteeri/tiedottaja ja kv-yhteyshenkilö: KTM Lia Pirttimaa, lia.pirttimaa(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: KTM Anne Syväjäri, annemarisyvajarvi(a)hotmail.com
Rahastonhoitaja: DI Hannele Aikio, hannele.aikio(a)outokumpu.com

Meri-Lapin yhdistyksen FB-sivu ja Facebook-ryhmä

Oulun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja, tiedottaja, rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: KTM Kirsi Jokikokko, kirsi.jokikokko(a)gmail.com
Sihteeri: FM Helena Ranta-Saarela, hrantasaarela(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: TtM, KTT Helinä Nurmenniemi, helina.nurmenniemi(a)gmail.com

Oulun yhdistyksen Facebook-sivu

Porin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: TM Pirjo Tiira, porinakateemisetnaiset(a)gmail.com
Sihteeri ja tiedottaja: FM Tiina Lamminpää, timalamm(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: KM Maarit Rintala, maarintala(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KTM, TkT Sari Vesiluoma, svesiluoma(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: HuK, OTK Maarit Mykkänen, maaritmykkanen(a)outlook.com

Porin yhdistyksen Facebook-sivu

Rauman Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: DI Kirsi Hassinen, kirsi.hassinen(a)platom.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: FM Anneli Näätänen anneli.naatanen[a]gmail.com
Tiedottaja: FM Anneli Näätänen anneli.naatanen[a]gmail.com (sisäinen viestintä), DI Kirsi Hassinen, kirsi.hassinen(a)platom.fi (ulkoinen viestintä)
Rahastonhoitaja: KM Kirsi Urmson, kirurm[a]utu.fi

Rauman yhdistyksen Facebook-sivu ja Instagram-sivu

Tampereen Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: Dos. HTT Helena Karento, helena.karento(a)gmail.com
Sihteeri: VTM Eva Hänninen-Salmelin, eva.hanninen-salmelin(a)kolumbus.fi
Tiedottaja: PhD Eira Juntti, eira.juntti(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: ekonomi Merja Nurmi, merjak.nirmi(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: YTM Päivi Palonen, paivi.m.palonen(a)gmail.com

Tampereen yhdistyksen Facebook-sivu

Turun Akateemiset Naiset ry. 
Puheenjohtaja: KM Maritta Tammio, maritammio(a)gmail.com
Sihteeri: FM Sari Mäntylä, sari.mantyla-asplund(a)outlook.com
Tiedottaja, Lunch Ladies: FM Leeni Norrvik, lnorrvik(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: KTM Maija Euranto, maija.euranto(a)tiliteema.fi
Luetaan yhdessä –vastaava: HLT Heli Forssell, heli.forssell(a)fimnet.fi

Turun yhdistyksen verkkosivu ja Facebook-sivu

Vantaan Akateemiset Naiset ry. 
Puheenjohtaja ja jäsenrekisterivastaava: ETL Helena Immonen, vantaanakateemisetnaiset(a)gmail.com
Sihteeri: Tradenomi, YAMK Merja Leppänen, merjalepp(a)gmail.com
Tiedottajat:
ETL Helena Immonen, vantaanakateemisetnaiset(a)gmail.com
MA Aino Raunio, ainoraunio(a)me.com
Tradenomi, YAMK Merja Leppänen, merjalepp(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KL, VN Sirkka Eurén, sirkka.euren(a)outlook.com
Kv-yhteyshenkilö: MMM Sari Aulu, sariaulu1(a)gmail.com

Vantaan yhdistyksen verkkosivu, Instagram-sivu ja Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Åboland r.f. 
Ordförande: FD Christine Engblom, christine.engblom(a)abo.fi
Sekreterare och informatör: FM Eva Wahlberg-Jäntti, eva.wahlbergjantti(a)gmail.com
Registeransvarig: Anna Siegfrids, anna.siegfrids(a)gmail.com
Kassör: EM Helena Nordström, helena.nordstrom(a)novia.fi
Internationell kontaktperson: FM Amanda Silvennoinen, amanda.a.silvennoinen(a)utu.fi

Föreningens webbsida och Fb-sida

 

Sivua on viimeksi päivitetty 19.5.2022