Lue koronatiedotteemme.

Jäsentapahtumat tammikuussa

⭐Ti 12.1. Tieni akateemiseen koulutukseen ja sen jälkeen (Vantaa)
⭐Ke 13.1. Matkaunelmia (Espoo-Kauniainen)
⭐Ke 13.1. Luentoilta: Kauraruuat ja hyvinvointi (Hyvinkää)
⭐Tors 14.1. Litteraturcirkel (Helsingfors)
⭐Ma 18.1. Yhdistyksen stipendiaatin luento (Lahti)
⭐Ons 20.1. Månadsmöte (Helsingfors)
⭐Ke 20.1. Elämäntaidot esiin -verkkokurssi (Helsinki)
⭐Ke 20.1. Kirjallisuusilta (Rauma)

Paikallisyhdistykset 2020 (tiedot päivittyvät pian)

Espoon-Kauniaisten Akateemiset Naiset ry. 2021
Puheenjohtaja: FM Armi Westin, armiwestin(a)gmail.com
Sihteeri: YTM Eija Laine, eijalaine100(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FK Seija Vaajoensuu, seija.vaajoensuu(a)luukku.com
Tiedottaja: FL Salme Jussila, salme.jussila(a)kolumbus.fi
Kv-yhteyshenkilö: Ekonomi, TtM Heli Isohookana, heli.isohookana(a)gmail.com

EKANin Facebook-sivu ja Twitter

Heinolan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Salla Aas, salla.1aas(a)hotmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: YEL Minna Kujala, minna.kujala(a)dnainternet.net
Rahastonhoitaja: KTM Marja-Helena Tonteri, mape.tonteri(a)hotmail.com
FB-vastaava: arkkitehti Katri Kuivalainen, katri.kuivalainen.kk(a)gmail.com

Heinolan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Helsingfors r.f.
Ordförande: HK Marianne Lindberg, manne_lindberg(a)hotmail.com
Sekreterare: PK Margaretha Wildtgrube, margaretha.wildtgrube(a)live.com
Medlemssekreterare: FK Annica Söderström, soderstrom.annica(a)gmail.com
Registeransvarig och kassör: FM Christina Lindell, christina.c.lindell(a)gmail.com

Föreningens webbsida och Facebook-sida

Helsingin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Leea Paija, leea.paija(a)elisanet.fi
Sihteeri: M.Soc.Sc. Jenni Labarthe, jenni.labarthe(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava FM, VTL Seija Lehtonen, seija.lehtonen(a)tela.fi
Viestintä: FM Leea Paija, leea.paija(a)elisanet.fi sekä FM Kaisa Hautsalo-Perälä, kaisa.hautsalo-perala(at)espoo.fi ja KTM Paula Kuusipalo-Määttä, paula.kuusipalo-maatta(a)hotmail.fi
Kansainvälisten asioiden yhteyshenkilö ja asiamies (hallinto ja Norko-Turjan rahasto): KTM Paula Kuusipalo-Määttä, paula.kuusipalo-maatta(a)hotmail.fi

Helsingin yhdistyksen verkkosivu, Facebook-sivu ja Twitter

Huittisten Seudun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: MMM Seija Suomela-Norri, seija.suomela-norri(a)winnova.fi
Sihteeri: HLL Mirja Hurri, mirja.hurri(a)hotmail.fi
Rahastonhoitaja ja rekisterivastaava: kirjeenvaihtaja Anna-Liisa Linnalampi, annaliisa.linnalampi[a]gmail.com
Tiedottaja: LL Päivi Huhtanen, paivi.huhtanen[a]dnainternet.net
Fb-vastaava: KTM Tuula Ranta-Raunio, tuula.ranta-raunio(a)tampere.fi
Kv-yhteyshenkilö: FM Anne Palonen, annepalonen75(a)gmail.com

Huittisten yhdistyksen Facebook-sivu

Hyvinkään Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM Teija Punkki, teija.punkki(a)hyria.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: HLL Anna-Kaisa Saari, kaisa.saari[a]hotmail.fi
Rahastonhoitaja: KM Anneli Rantamäki, anneli.rantamaki(a)riihimaki.fi

Hyvinkään yhdistyksen Facebook-sivu

Kajaanin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: TtM Päivi Ylä-Outinen, paivi.yla-outinen(a)kajaani.net
Sihteeri: YTM Marja Malin, marja_malin(a)hotmail.com
Rahastonhoitaja: KTM Helena Hynynen, h.hynynen(a)kajaani.net
Tiedottaja ja kv-yhteyshenkilö: TkT Minna Komulainen, minnakomulainen1(a)gmail.com

Kajaanin yhdistyksen Facebook-sivu

Kouvolan Akateemiset Naiset ry. 2021
Puheenjohtaja: TtT Jutta Hartikainen hartikainenjutta(a)gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: FM Laura Lehtinen lhlehtinen(a)gmail.com
Tiedottaja: YTM Minna Laakso minnakaarina.laakso(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KM Susanna Pitkälahti spitkalah(a)gmailcom

Kouvolan yhdistyksen Facebook-ryhmä

Lahden Akateemiset Naiset ry. 2021
Puheenjohtaja: FK Leena Hovi, leenah543(a)gmail.com
Sihteeri ja tiedottaja: FM Karita Raivio, karita.raivio(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: MMM Eeva Honkasalo, eeva.honkasalo[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: TtL Maija Vänskä, maija.vanska(a)elisanet.fi

Lahden yhdistyksen verkkosivu ja Facebook-sivu

Lappeenrannan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Raija Heikkonen, heikkonen.raija(at)gmail.com
Sihteeri, rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FM Marketta Holopainen, marketta.holopainen[a]gmail.com
Tiedottaja: KM Anne Kouvo-Suutari, anne.kouvosuutari(a)gmail.com

Lappeenrannan yhdistyksen Facebook-sivu

Meri-Lapin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: TtT Varpu Wiens, varpu.wiens(a)gmail.com
Sihteeri/tiedottaja: KTM Lia Pirttimaa, lia.pirttimaa(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: FT Leeni Aula, leeniaula(a)hotmail.com
Rahastonhoitaja: FM Rinna Kokko, rinna.kokko[a]gmail.com
Kansainvälisen asioiden vastaava: FM Susanne Nyman, susannemarianyman(a)gmail.com

Meri-Lapin yhdistyksen Facebook-ryhmä

Oulun Akateemiset Naiset ry.
Varapuheenjohtaja: Tuula Selkälä, tuulasel(a)gmail.com
Sihteeri: FM Sirpa Lammi, sirpu.lammi(a)gmail.com
Tiedottaja: FM Anna-Kaisa Tolonen, tolonenak(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KTM Kirsi Jokikokko, kirsi.jokikokko(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: FM Isabella Lahtinen, titesane[a]gmail.com

Oulun yhdistyksen verkkosivu, Facebook-sivu ja Twitter

Porin Akateemiset Naiset ry. 2021
Puheenjohtaja: TM Pirjo Tiira, porinakateemisetnaiset(a)gmail.com
Sihteeri ja tiedottaja: FM Tiina Lamminpää, tiina.lamminpaa(a)edupori.fi

Porin yhdistyksen verkkosivu ja Facebook-sivu

Rauman Akateemiset Naiset ry. 2021
Puheenjohtaja: DI Kirsi Hassinen, kirsi.hassinen(a)platom.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: FM Anneli Näätänen anneli.naatanen[a]gmail.com
Viestintävastaava: FT Minna Keinänen-Toivola, minna.keinanentoivola[a]gmail.com
Rahastonhoitaja: KM Kirsi Urmson, kirurm[a]utu.fi

Rauman yhdistyksen Facebook-sivu

Salon Akateemiset Naiset ry. 2021
Puheenjohtaja: FM Elina Tuomarila, elina.h.tuomarila(elina.h.tuomarila(a)utu.fi
Jäsenrekisterivastaava: FM Marjatta Niinistö, marjniin(a)gmail.com
Tiedottaja: VTM, KM Marja-Leena Ruostesaari, ml.ruostesaari(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: Ekonomi Päivi Pitkäsuo, paivipitkasuo(a)gmail.com

Salon yhdistyksen Facebook-sivu

Tampereen Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: VT Tiina Tikka, tiina.tikka(a)saunalahti.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: YTM Päivi Palonen, paivi.palonen[a]tpnet.fi
Rahastonhoitaja: Ekonomi Merja Nurmi, merjak.nurmi[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: YTT Jaana Kuusipalo, Jaana.Kuusipalo(a)tuni.fi

Tampereen yhdistyksen verkkosivu ja Facebook-sivu

Turun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM Maritta Tammio, maritammio(a)gmail.com
Sihteeri: FM Sari Mäntylä, sari.mantyla-asplund(a)outlook.com
Tiedottaja, Lunch Ladies: FM Leeni Norrvik, lnorrvik(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: KM Marjatta Rantala, rantalamarjatta20(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: KTM Maija Euranto, maija.euranto(a)tiliteema.fi

Turun yhdistyksen verkkosivu ja Facebook-sivu

Vantaan Akateemiset Naiset ry. 2021
Puheenjohtaja ja jäsenrekisterivastaava: ETL Helena Immonen, vantaanakateemisetnaiset(a)gmail.com
Sihteeri: FM Ritva Panula, hep.saimi(a)kolumbus.fi
Viestintä: ETL Helena Immonen, vantaanakateemisetnaiset(a)gmail.com; MA Aino Raunio, ainoraunio(a)me.com
Rahastonhoitaja: KL, VN Sirkka Eurén, sirkka.euren(a)outlook.com
Kv-yhteyshenkilö: FM Marja Liisa Toivanen, marjatoivanen[a]hotmail.com

Vantaan yhdistyksen verkkosivu ja Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Åboland r.f. 2021
Ordförande: FD Christine Engblom, christine.engblom(a)abo.fi
Sekreterare: FM Eva Wahlberg-Jäntti, eva.wahlbergjantti(a)gmail.com
Registeransvarig: PM Camilla Sandell, camilla.sandell(a)pp.inet.fi
Kassör: EM Helena Nordström, helena.nordstrom(a)novia.fi
Internationell kontaktperson: EM Barbro Kanerva, barbro.kanerva(a)icloud.com
Informatör: DK Barbro Sipilä, barbro.sipila(a)kolumbus.fi

Föreningens webbsida och Fb-sida

Sivua on viimeksi päivitetty 22.1.2021