Paikallistapahtumat lokakuussa 2019

  • Ke 2.10. Jäsenilta (Huittinen)
  • Ke 2.10. Lounaskokous (Lahti)
  • Pe 4.10. Yhdistyksen vuosikokous (Hyvinkää)
  • Tis 8.10. Aspasia-grupp (Helsingfors)
  • Ti 8.10. Auroras-ilta (Lappeenranta)
  • Ke 8.10. Yhdistyksen vuosikokous (Turku)
  • Ke 9.10. Yhdistysvierailu Turkuun (Salo)
  • Ons 9.10. Återbesök av Salon Akateemiset Naiset ry. (Åboland)
  • To 10.10. Teatteri-ilta (Heinola)
  • To-pe 10. – 11.10. Valtakunnalliset tasa-arvopäivät (Oulu)
  • Ma 14.10. Yhdistyksen vuosikokous (Lahti)
  • Ti 15.10. Kansainvälisyysilta (Oulu)
  • Ti 15.10. Lunch ladies (Turku)
  • Ke 16.10. Lounasleidit (Oulu)
  • Ke 16.10. Luentoilta Porin taidemuseossa (Pori)
  • To 17.10. Yhdistyksen vuosikokous (Kouvola)
  • To 17.10. Terveiset Itämeren seminaarista (Rauma)
  • Mån 21.10. Litteraturcirkel (Helsingfors)
  • Ti 22.10. Otaniemen vierailu (Helsinki)
  • Ti 22.10. Yhdistyksen vuosikokous (Vantaa)
  • Ons 23.10. Månadsmöte (Helsingfors)
  • To 24.10. Monimuotoinen Suomi -ilta (Kajaani)
  • To 24.10. Lounastapaaminen (Lappeenranta)
  • Pe 25.10. Työn murros -seminaari (Tampere)
  • Pe 25.10. Yhdistyksen 70-vuotisjuhla (Tampere)
  • Ma 28.10. Työn ja talouden murros -seminaari (Pori)
  • Ti 29.10. Kirjallisuusilta (Heinola)
  • To 31.10. Yritysvierailu (Kemi)

Tervetuloa mukaan – viihdy, verkostoidu ja vaikuta!

Paikallisyhdistykset 2019

Espoon-Kauniaisten Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Armi Westin, armiwestin(a)gmail.com
Sihteeri, rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FK Seija Vaajoensuu, seija.vaajoensuu(a)luukku.com
Tiedottaja: FM Leena Hagman, leena.hagman(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: YTM Eija Laine, eijalaine100(a)gmail.com

www.ekanry.fi, EKANin Facebook-sivu ja Twitter

Heinolan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Salla Aas, salla.1aas(a)hotmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: KTM Seija Kainulainen, seija.kainulainen[a]phnet.fi
Rahastonhoitaja: KTM Marja-Helena Tonteri, mape.tonteri(a)hotmail.com
Kv-yhteyshenkilö: PsM Anne Lehtokoski, anne.lehtokoski(a)gmail.com

Heinolan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Helsingfors r.f.
Ordförande: FM Marie-Louise Blåfield, ml.blafield(at)gmail.com
Sekreterare: HK Eva Railo, e.m.b.railo(a)gmail.com
Registeransvarig och kassör: FM Christina Lindell, christina.lindell(a)iki.fi

https://akkanblog.wordpress.com/ föreningens Facebook-sida

Helsingin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Leea Paija, leea.paija(a)elisanet.fi
Sihteeri: FM, YTM Anna Kärkkäinen, anna.katri.karkkainen(a)gmail.com
Taloudenhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FM, VTL Seija Lehtonen, salli(at)elisanet.fi
Tiedottaja: VTM Sinikka Rantala sini.rantala@gmail.com puh. 040 715 2235
Asiamies (hallinto ja Norko-Turjan rahasto): VTM Satu Keiski-Toni, satu.keiski(a)gmail.com

www.helsinginakateemisetnaiset.fi, Helsingin yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter

Huittisten Seudun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: MMM Seija Suomela-Norri, seija.suomela-norri(a)winnova.fi
Sihteeri: HLL Mirja Hurri, mirja.hurri(a)hotmail.fi
Rahastonhoitaja ja rekisterivastaava: kirjeenvaihtaja Anna-Liisa Linnalampi, annaliisa.linnalampi[a]gmail.com
Tiedottaja: LL Päivi Huhtanen, paivi.huhtanen[a]dnainternet.net
Fb-vastaava: KTM Tuula Ranta-Raunio, tuula.ranta-raunio(a)tampere.fi
Kv-yhteyshenkilö: FM Anne Palonen, annepalonen75(a)gmail.com

Huittisten yhdistyksen Facebook-sivu

Hyvinkään Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM Teija Punkki, teija.punkki(a)gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: HLL Anna-Kaisa Saari, kaisa.saari[a]hotmail.fi
Rahastonhoitaja: KM Anneli Rantamäki, anneli.rantamaki(a)riihimaki.fi

Hyvinkään yhdistyksen Facebook-sivu

Kajaanin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: YTM Helena Ahonen, helena.ahonen(a)kainuunopisto.fi
Sihteeri: YTM Marja Malin, marja_malin(a)hotmail.com
Rahastonhoitaja: KTM Helena Hynynen, h.hynynen(a)kajaani.net
Tiedottaja ja kv-yhteyshenkilö: TkT Minna Komulainen, minnakomulainen1(a)gmail.com

Kajaanin yhdistyksen Facebook-sivu

Kouvolan Akateemiset Naiset ry.
Yhdistys perustettiin 19.8.2019.
Puheenjohtaja Jutta Hartikainen hartikainenjutta(a)gmail.com
Sihteeri Mia Niemi-Aho mia.c.niemiaho(a)gmail.com
Tiedottaja Minna Laakso minnakaarina.laakso(a)gmail.com
Rahastonhoitaja Katriina Vesala katriina.vesala(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava Jaana Haapala jaana.h.haapala(a)gmail.com

Kajaanin yhdistyksen Facebook-ryhmä

Lahden Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HTM Kirsti Heikkilä, klheikkila{a]gmail.com
Sihteeri: FM Leena Hovi, leenah543(a)gmail.com
Tiedottaja: FK, KL Leena Hyttinen, leena.hyttinen(a)outlook.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: MMM Eeva Honkasalo, eeva.honkasalo[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: YTM Raija Savioja, raija.savioja(a)gmail.com

www.lahdenakateemisetnaiset.net, Lahden yhdistyksen Facebook-sivu

Lappeenrannan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: FM Raija Heikkonen, heikkonen.raija(at)gmail.com
Sihteeri, rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: FM Marketta Holopainen, marketta.holopainen[a]gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: LL Leena-Maria Pohjola, leenamaria.pohjola(a)fimnet.fi
Tiedottaja: KM Anne Kouvo-Suutari, anne.kouvosuutari(a)gmail.com

Lappeenrannan yhdistyksen Facebook-sivu.

Meri-Lapin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: DI Eeva Koivisto, eeva.m.koivisto(a)gmail.com
Sihteeri/tiedottaja: KTM Lia Pirttimaa, lia.pirttimaa(a)gmail.com
Jäsenrekisterivastaava: DI Hannele Aikio, hannele.aikio(a)outokumpu.com
Rahastonhoitaja: FM Rinna Kokko, rinna.kokko[a]gmail.com

Meri-Lapin yhdistyksen Facebook-ryhmä.

Oulun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM, KTM, ft, YTO Jaana Salomäki, jaana.salomaki(a)dnainternet.net
Sihteeri: FM Sirpa Lammi, sirpu.lammi(a)gmail.com
Tiedottaja: FM Anna-Kaisa Tolonen, anna-kaisa.tolonen(a)oulu.fi
Rahastonhoitaja: KTM Kirsi Jokikokko, kirsi.jokikokko(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: FM Isabella Lahtinen, titesane[a]gmail.com

http://oulunakateemisetnaiset.weebly.com/, Oulun yhdistyksen Facebook-sivu ja Twitter

Porin Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja tiedottaja: FM Tiina Lamminpää, tiina.lamminpaa(a)edupori.fi
Sihteeri: HuK, oik. kand., MBA Maarit Mykkänen, maaritmykkanen(a)outlook.com
Jäsenrekisterivastaava: FM Liisa Luomanen, lluomanen(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: FM Irene Suominen, ullairene.suominen(a)gmail.com

Porin yhdistyksen verkkosivu ja Facebook-sivu

Rauman Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja ja kv-yhteyshenkilö: FT Minna Keinänen-Toivola, minna.keinanentoivola[a]gmail.com
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: FM Raija Banerjee, raija.banerjee[a]dnainternet.net
Viestintävastaava: BA Kinga Bodor, bodorkinga90(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: DI Maria Kämäri, maria.kamari(a)ymparisto.fi

Rauman yhdistyksen Facebook-sivu

Salon Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: TkL Anne Ahkola-Lehtinen, anne.ahkola-lehtinen[a]teknologiateollisuus.fi
Jäsenrekisterivastaava: FM Ansa Ervasti, kaunoleninki(a)gmail.com
Tiedottaja: VTM, KM Marja-Leena Ruostesaari, ml.ruostesaari(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: Ekonomi Päivi Pitkäsuo, paivi.pitkasuo[a]op.fi
Kv-yhteyshenkilö: HuK Elina Tuomarila, elina.h.tuomarila(a)utu.fi

Salon yhdistyksen Facebook-sivu

Tampereen Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: HTT Helena Karento, helena.karento[a]gmail.com
Varapuheenjohtaja ja kv-yhteyshenkilö: YTT Jaana Kuusipalo, Jaana.Kuusipalo(a)tuni.fi
Sihteeri ja jäsenrekisterivastaava: YTM Päivi Palonen, paivi.palonen[a]tpnet.fi
Rahastonhoitaja: Ekonomi Merja Nurmi, merjak.nurmi[a]gmail.com

http://tampereenakateemisetnaiset.fi, Tampereen yhdistyksen Facebook-sivu

Turun Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: KM Maritta Tammio, maritta.tammio(a)gmail.com
Sihteeri: FMSari Mäntylä, sari.mantyla-asplund(a)outlook.com
Tiedottaja, Lunch Ladies: FM Leeni Norrvik, lnorrvik(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: KM Marjatta Rantala, rantalamarjatta20(a)gmail.com
Rahastonhoitaja ja jäsenrekisterivastaava: KTM Maija Euranto, maija.euranto(a)tiliteema.fi

http://sites.google.com/site/turunakateemisetnaisetry/home, Turun yhdistyksen Facebook-sivu

Vantaan Akateemiset Naiset ry.
Puheenjohtaja: Emeritaprofessori Raija Sollamo, raija.sollamo(a)helsinki.fi
Sihteeri: DI Jutta Peura, jpjutta(a)gmail.com
Tiedottaja: ETL Helena Immonen, vantaanakateemisetnaiset(a)gmail.com
Rahastonhoitaja: KL, VN Sirkka Eurén (ent. Oksanen), oksanen_sirkka[a]hotmail.com
Jäsenrekisterivastaava: FM Arja Ryhänen, arja.a.ryhanen(a)gmail.com
Kv-yhteyshenkilö: FM Marja Liisa Toivanen, marjatoivanen[a]hotmail.com

https://www.vantaanakateemisetnaiset.fi/, Vantaan yhdistyksen Facebook-sivu

Kvinnliga Akademiker i Åboland r.f. 
Ordförande: FD Christine Engblom, christine.engblom[a]abo.fi
Sekreterare: PM Camilla Sandell, camilla.sandell(a)pp.inet.fi
Kassör och ansvarig för internationella saker: EM Britta Brunström, brunstrombritta[a]gmail.com
Registeransvarig: FM Eva Wahlberg-Jäntti, eva.wahlberg-jantti[a]crosskey.fi
Informatör: DK Barbro Sipilä, barbro.sipila[a]kolumbus.fi

www.kvakaboland.com/, föreningens Fb-sida

Sivua on viimeksi päivitetty 8.10.2019