Liiton työryhmät 2021

100-vuotisjuhlatoimikunta
Pj. Kirsi Jokikokko (kirsi.jokikokko(a)gmail.com, SANL), Karmela Belinki (Helsingfors), Jutta Hartikainen (Kouvola), Marketta Holopainen (Lappeenranta), Leena Hovi (Lahti), Helena Karento (Tampere), Jenni Laakso (Helsinki), Susanna Sulkunen (SANL), Maritta Tammio (Turku) ja Ritva Tammivaara (Turku).

Kansainvälisyysryhmä
Pj. Jutta Hartikainen (hartikainenjutta(a)gmail.com, Kouvola), Noora Arajärvi Parsons (Tampere), Christine Ek-Kommonen (Helsingfors), Pauliina Inervo (Tampere), Heli Isohookana (Espoo-Kauniainen), Sari Kuusela (Espoo-Kauniainen), Auli Ojala (Tampere) ja Anne Turunen (Helsinki).

Puheenjohtajaryhmä
Ryhmään kuuluvat paikallisyhdistysten puheenjohtajat.

Tulevaisuustyöryhmä
Pj. Leea Paija (leea.paija(a)elisanet.fi, Helsinki), Minna Kinnunen (Espoo-Kauniainen), Sari Kuusela (Espoo-Kauniainen), Jaana Kuusipalo (Tampere), Maritta Tammio (Turku), Elina Tuomarila (Salo), Sari Vesiluoma (Pori) ja Armi Westin (Espoo-Kauniainen).

Vaikuttamistyöryhmä
Pj. Susanna Sulkunen (sanl.fkaf(a)akateemisetnaiset.fi, SANL), Marja Anttila (Huittinen), Jaana Kuusipalo (Tampere), Marja Malin (Kajaani), Rakhshandeh (Farida) Rahgoui (Turku) ja ja Sari Tirronen (Helsinki).

Viestintätyöryhmä
Ryhmään kuuluvat paikallisyhdistysten tiedottajat. Vetäjänä Susanna Sulkunen (SANL).

Muut Liiton hallituksen nimeämät yhteistyöelimet 2021

Kyllikki Leinon vanhainkotirahaston hoitokunta
Pj. Kirsi Jokikokko (kirsi.jokikokko(a)gmail.com, SANL), Merja Haaparanta-Solin (Turku), Satu Keiski-Toni (Helsinki), Christina Lindell (Helsingfors), Tiina Mellas (Helsinki), Merja Nurmi (Tampere), Anna Skogster (Helsinki) ja Susanna Sulkunen (SANL).

Työvaliokunta (Henkilöstöasioiden valmistelu)
Pj. Kirsi Jokikokko (kirsi.jokikokko(a)gmail.com, Oulu), Marketta Holopainen (Lappeenranta), Christina Lindell (Helsingfors), Leea Paija (Helsinki) ja Armi Westin (Espoo-Kauniainen).

Auroras-hankkeen ohjausryhmä 2019 – 2021
Pj. Olga Silfver (Helsingin kaupungin Kyky II -hanke), Mirza Antunes (pk-seudun Auroras), Ivanka Capova (Vaasan Auroras), Virve Obolgogian (pk-seudun Auroras), Gunilla Sandler (Mustasaari) ja Armi Westin (SANL). Seinäjoen edustaja varmistuu pian. Ohjausryhmän sihteerinä toimii Auroras-verkoston hankepäällikkö.

Luetaan yhdessä -verkoston ohjausryhmä
Pj. Juta Hartikainen (SANL), Tuire Kajasvirta (Kotkan Ly-toiminta), Pirkko Matkaselkä (Vantaan kaupunki), Anna Nylund (Eiran aikuislukio), Johanna Sjöholm (Nicehearts ry.), Maritta Tammio (SANL), Varpu Tarna (työ- ja elinkeinoministeriö), Virve Vainio (Kuopion Ly-toiminta), Eeva Visala (Lappeenrannan Ly-toiminta) ja Katri Yli-Viikari (Zonta international). Ohjausryhmän sihteerinä toimii Luetaan yhdessä -verkoston työntekijät.

Sivua on viimeksi päivitetty 26.2.2021